لافراری رکورد گران ترین خودرو مدرن جهان را شکست

لافراری رکورد گران ترین خودرو مدرن جهان را شکست

در سال های گذشته معامله خودروهای کلکسیونی به یک تجارت پر سود تبدیل شده است، به همین دلیل گهگاه رویارویی ثروتمندان در حراجی های خودرویی منجر به ثبت قیمت های نجومی می شود.

فراری 250 GTO مدل 1962 فروخته شده به قیمت 38 میلیون دلار

برای مثال در سال 2016 شاهد ثبت قیمت 21.78 میلیون دلار برای یک دستگاه جگوار  D-Type بودیم که آن را به گران ترین خودروی انگلیسی تاریخ بدل کرد.

مثال دیگر به یک دستگاه شلبی کبری مدل 1962 مربوط می شود که با ثبت قیمت 13.75 میلیون دلار در حراجی RM Sotheby به عنوان گران ترین خودروی آمریکایی تاریخ دست یافت.

تقریبا تمامی اتومبیل هایی که با قیمت های نجومی معامله می شوند جزو مدل های کلاسیکی هستند که فقط چند نمونه از آنها موجود است. اما آیا تاکنون از خود پرسیده اید که گران ترین خودروی مدرن فروخته شده ساخت کدام کمپانی بوده و چه مدلی می باشد؟

مثل همیشه رد پای فراری که پای ثابت قیمت های نجومی در حراجی های مختلف است، در پاسخ این سوال دیده می شود! چندی پیش این کمپانی تصمیم گرفت یک دستگاه لافراری دیگر تولید کرده و با فروش آن در حراجی، عواید حاصل شده را برای کمک به زلزله زدگان اخیر ایتالیا اختصاص دهد.

فروش این لافراری خاص که پانصدمین نسخه تولید شده به شمار می رود، به کمپانی معروف RM Sotheby سپرده شده بود. حراج این خودرو چند روز پیش و در سوم دسامبر انجام شد که در آن لافراری مورد نظر به قیمت باورنکردنی 7 میلیون دلار به یک شخص ثروتمند فروخته شده است.

برای ایجاد تمایز با سایر نسخه ها، خطی سفید دورتادور شیشه عقب را فرا گرفته و بر روی کاپوت جلو تا دماغه خودرو امتداد پیدا کرده؛ در این بخش پرچم کشور ایتالیا نیز نقش بسته تا به نوعی نشان دهنده هدیه فراری به سرزمین مادری باشد.

بد نیست بدانید که قبل از این نسخه خاص، 499 دستگاه قبلی هر یک به قیمت تقریبی 1.5 میلیون دلار فروخته شده اند. نسخه روباز این سوپراسپورت نیز که با نام لافراری اپرتا (Aperta) شناخته می شود، 2.1 میلیون دلار قیمت دارد.

آنطور که اعلام شده آخرین نمونه ساخته شده از لافراری به لحاظ فنی تفاوتی با 499 نسخه قبلی ندارد. این سوپراسپورت مارانلویی نیز همانند پیشینیان به پیشرانه ای هیبریدی شامل یک موتور 6.3 لیتری 12 سیلندر با 789 اسب بخار قدرت و سیستم بازیابی انرژی (KERS) به قدرت 161 اسب بخار مجهز شده است.

ناگفته نماند این لافراری خاص مسلما در آینده ارزش بسیار بیشتری از 7 میلیون دلار پرداخت شده خواهد داشت؛ بنابراین می توان گفت که خریدار آن ضمن انجام امری خیر سرمایه گذاری خوبی انجام داده است!

البته شاید جالب باشد که بدانید فروش فراری برای امور خیریه پیش از این نیز سابقه داشته است و برای مثال چهارصدمین دستگاه از فراری انزو نیز با قیمتی نجومی با هدف اهدای کمک به سونامی زدگان به حراج گذاشته شده بود و خریدار نیز چند سال بعد خودرو مذکور را با سودی چند میلیون دلاری به کلکسیونر دیگری فروخت.

The post appeared first on .

لافراری رکورد گران ترین خودرو مدرن جهان را شکست